Co nebo kdo je Clifton Chilli Club?

Odevšad se na vás hrnou ocenění různých výrobků, stejně nevíte co jsou jednotlivé organizace zač a zda to není jen marketingový podvrh? Tak teď vám krátce představíme jednu váženou organizaci z evropské země, kde chilli opravdu rozumí a to z Anglie: Clifton Chilli Club.

                                                                                           

Odkud se tu vzali a co dělají?

Angláni dali světu hodně věcí jako fotbal nebo kari, ale také naučili především evropany milovat pálivé jídlo. Proto není divu, že tu vznikla i tato organizace, která se stará o osvětu všeho okolo chilli.

Před 13 lety se dal dohromady kolektiv lidí se zkušenostmi z gastronomie, výroby potravin, pěstování chilli, psaní o jídle atd. Za tu dobu se už podíleli na stovkách festivalů, vzdělávacích přednášek a ukázek vaření. Mimo jiné provozují i úspěšný youtube kanál kde mají již přes 776 tisíc sledujících. Spolupracovali na seriálech i s Netflixem a s Amazonem. Sdílení znalostí o chilli zůstává základ jejich práce, takže se věnují i kurzům na pěstování chilli a už pověstné jsou jeijch večery "Párování pálivého jídla s pivem".

Ale co je hlavní pro nás, jsou to pořadatelé soutěže o nejlepší výrobky, kde se my, výrobci chilli produktů z celého světa, můžeme mezi sebou utkat o nejlepší chilli produkty. Soutěž se jmenuje: National Chilli Awards.

 

Jak jsme se umístili v ročníku 2024 🏆

Letos jsme se této soutěže zúčastnili poprvé a musíme říct, že jsme pořadatele docela zaujali, a příjemně nás ocenění naší práce překvapilo. 

Do soutěže jsme poslali 5 výrobků a ocenění dostaly hned 4 z nich.

Kategorie: CHILLI BBQ SAUCE - BBQ s chilli         🥉Bronzová medaile

Kategorie: CHILLI KETCHUP - Chilli kečup               🥉Bronzová medaile (Nejlepší výrobek ze zahraničí) 

Kategorie: CHILLI PICKLE / CHUTNEY - Nakládané Jalapeños         🥈Stříbrná medaile (Nejlepší výrobek ze zahraničí)   

Kategorie: MEDIUM CHILLI SAUCE - Cibulová chilli omáčka         🥉Bronzová medaile           

 

 

Nakonec chceme vzdát hold našim kolegům z ČR i SR, kteří se také velmi hezky umístili a musíme uznat, že někdy i před námi: Zach's Pesto & Chilli, Burning Angel, Gorol Chilli, Chillipikanterie s.r.o.