11 hodnocení

Mangová chilli omáčka

Nirvána jak vyšitá.

Skladem
Kód: 51
Značka: ChilliMaga
185 Kč
Kategorie: ChilliMaga dobroty
Hmotnost: 0.34 kg
Pálivost: 4/5
  • Sladká omáčka s chutí indické exotiky
  • Zajímavost: Zásadně používáme jen mango odrůdy Kent, která se nám z vícero důvodů nejvíce osvědčilo
  • Nalož si do omáčky maso, namáčej si kozí sýr či si s tím uvař kuře na kari

Trochu delší popis

Co se stane, když dáš dohromady čerstvé ručně loupané mango, sušené chilli papričky Bhut Jolokia Peach, indické kari, delikátní hořčici, špetku vlastní směsi koření a celé to zjemníš třtinovým cukrem? My ti to teda řeknem. Tvoje chuťové pohárky poznají nirvánu.

Zajímavost: Po světě existují stovky odrůd manga, nicméně podobně jako u banánů se do Evropy běžně dostane jen pár odrůd. Vyzkoušeli jsme snad všechny, jenže některé mají třeba takovou dužinu, že to pak vypadalo, že jsme si do omáčky ostříhali celou hlavu. Nakonec nám nejvíce pasovala odrůda Kent a to chutí, dužinou a i velikostí. 

K čemu si to dám a co v tom je?

Absolutní stav blaženosti můžeš zažívat na grilovačce s kámoši, při nedělním obědě v podobě nakládaného drůbežího masa nebo u pohodové večeře nad dýňovou polívkou.

Složení: mango (60 %), plnotučná hořčice (pitná voda, hořčičné semeno, ocet kvasný lihový, cukr, jedlá sůl, kurkuma, výtažek koření – 12 g na 100 g výrobku), cukr třtinový, kvasný ocet lihový, kari (1 %), jedlá sůl, voda, sušené chilli papričky Bhut Jolokia Peach (0,2 %), směs koření.

Skladování, spotřeba a trvanlivost

Mangová chilli máčka má ráda chlad a temno a bude ti vděčná, když si na ní po otevření smlsneš do 14 dnů, to ti garantujeme na etiketě. Když se ale k ní budeš hezky chovat (používat vždy čistou lžičku a neolizovat pokapané okraje!), protože je bez konzervantů zranitelná, tak ti v ledniččce vydrží i několik měsíců, ovšem rychlá spotřeba je jistota.

Bez éček a umělých barviv. Hmotnost obsahu 200 g.

Výrobce: ChilliMaga s.r.o., Lidická 700/19, 602 00 Brno - Veveří.