4 hodnocení

Chilli pyré

Neboj se toho. Buď svůj.

Skladem
Kód: 84
Značka: ChilliMaga
195 Kč
Kategorie: ChilliMaga dobroty
Hmotnost: 0.135 kg
Pálivost: 5/5
  • Čistá citrusová chuť Habanera a Bhut Jolokie
  • Zajímavost: Vznik pyréčka byla reakce na vaše požadavky pálivějších produktů a našich nečekaných pěstebních přebytků
  • Natři si jím steak z grilovačky, zamíchej do majonézy anebo si ho klasicky přidej do guláše

Trochu delší popis

Habanero a Bhut Jolokia – tahle proslulá dvojka tě zaručeně dostane do varu. A to chceš. Je libo Mexiko, Indie nebo český gulášek? Ať už ujíždíš na jakékoliv kuchyni, uvidíš, že tohle pyréčko ji povýší do jiných sfér. Tvoje chuťové pohárky nejdřív rozehřeje svěží chuť chilli papriček, sůl, a pak vážně ostrý pal. Své štěstí dávkuj párátkem nebo špičkou kávové lžičky.

Zajímavost: Když jsme objeli prvních pár trhů, tak neustálé dotazy na pálivější omáčku nás přiměla přemýšlet. A když ke konci sezóny jsme neměli už kam dávat vypěstované Habanera a Bhut Jolokie, tak jsem si řekli, že z toho uděláme jednoduše pyré, ať už nás konečně nemučíte otázkami.

K čemu si to dám a co v tom je?

Zamíchej si ho do majonézy a pozvedni ji na ohnivou úroveň, kydni si ji vedle steaku a potírej si jím každé sousto, dokud se ti nevytvoří krupky potu na čele. Zkus si tím přiostřit jemně třeba zelí ke kačeně.

Složení: chilli papričky odrůdy Habanero (45 %) a Bhut Jolokia (35 %), jedlá sůl (20 %).

Skladování, spotřeba a trvanlivost

Chilli pyré má rádo chlad a temno a bude ti vděčné, když si na něm po otevření smlsneš do 14 dnů, to ti garantujeme na etiketě. Když se ale k němu budeš hezky chovat (používat vždy čistou lžičku a neolizovat pokapané okraje!), protože je bez konzervantů zranitelné, tak ti v ledniččce vydrží i několik měsíců, ovšem rychlá spotřeba je jistota.

Bez éček a umělých barviv. Hmotnost obsahu 60 g.

Výrobce: ChilliMaga s.r.o., Lidická 700/19, 602 00 Brno - Veveří.